Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Търсене
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Ние във Facebook
Latest topics
» Косопад
Джобни пари EmptyСъб Ное 30, 2019 2:41 pm by Coldfox

» ДОБАВИ ЛИНК НА ДЕНЯ
Джобни пари EmptyВто Ное 19, 2019 11:18 am by slavko

» Обичате ли мед
Джобни пари EmptyЧет Юни 25, 2015 1:19 pm by zara_iv8

» Съществува ли любовта или е просто мит ?
Джобни пари EmptyЧет Апр 09, 2015 3:49 pm by svetlanavall

» Нарушена менструация
Джобни пари EmptyВто Яну 06, 2015 11:25 pm by freaka15

» Моето кафе
Джобни пари EmptyВто Дек 03, 2013 2:54 pm by PuddleOfmudD

» Алкохол
Джобни пари EmptyВто Дек 03, 2013 2:53 pm by PuddleOfmudD

» Мъже в кухнята
Джобни пари EmptyВто Дек 03, 2013 2:52 pm by PuddleOfmudD

» Здравословно хранене
Джобни пари EmptyВто Дек 03, 2013 2:50 pm by PuddleOfmudD

Парфюми и козметика
Джобни пари Image-3606730-10450103
Онлайн Бутик
Джобни пари Image-3606730-10735145
Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Women's Forum on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of on your social bookmarking website

Affiliates
free forum


Джобни пари

3 posters

Go down

Джобни пари Empty Джобни пари

Писане  Anais Вто Май 04, 2010 1:46 pm

Още една тема,което ме касае.Колко пари мислите да давате на децата си като тръгнат на училище?На един мой ученик му даваха по 2лв на ден и той ми разклазваше как се чуди дали да си вземе 2 вафли,или два чая Sad Да кажем,че родителите му са нямали възможност,ок,но има хора,които умишлено дават малко пари на децата си,пак с възпитателна цел.Освен това парите разделят не само големи хора,но и деца.На момченцето с 2лв. ще му стане мъчно като другарчето на опашката пред него не се замисля колко чая да си вземе...В Англия знам,че на децата им е забранено да носят пари на училище.Имат си безплатна храна и напитки в самата сграда,която през целия учебен ден е заключена,а майките приготвят обяда в кутии,който за разлика от тук,не говорят за "бедност" и всички деца по този начин са равни.

Anais

Брой мнения : 1078
Вот : 17
Join date : 05.03.2010
Age : 42
Местожителство : Sofia

https://www.facebook.com/ina.carina

Върнете се в началото Go down

Джобни пари Empty Re: Джобни пари

Писане  Sladost Вто Май 04, 2010 2:04 pm

Много ми е далечна тази тема, но тъй като свекърва ми е начална учителка съм на мнение,че от 1 до 4 клас 2лв са си предостатъчно, защото те си имат осигурена закуска, а и на малко дете не трябва да се поверявам големи суми пари. Трябва да се научи да се вмества в определен бюджет, ако един човек не може да се оправи с малка сума, с голяма съвсем ще се омотае.
От 5-ти нагоре естествено ще се увеличат джобните, а от 8 смятам че ще има давам джобните седмично. Колко не мога да кажа, това ще е след много години, а те цените постоянно се променят.
Те в Англия хубаво са го измислили, ти няма какво да се чудиш, аз обаче трябва да гледам да подбера най-добрия вариант за ситуацията тук. Very Happy

Sladost

Брой мнения : 844
Вот : 27
Join date : 05.03.2010

Върнете се в началото Go down

Джобни пари Empty Re: Джобни пари

Писане  Anais Вто Май 04, 2010 4:22 pm

За мен 2лв.са малко и в случай че останем в БГ няма да и давам толкова.Искам да може да си купува всичко,което и се яде,без да си брои стотинките.Крис я уча да знае какво иска,да не ламти за щяло и нещяло,но не и насаждам пестеливост.Става ли дума за храна,за мен едно дете трябва да може да си купи освен вафли,колкото му се яде,така и чайчета,колкото му се пие.А,разделение между децата няма как да няма в Бг училищата.Както стана дума в темата за материалните деца,от прекалено малки ги учат на завист и материално мислене,така че предполагам,ако не заминем и тя като мен ще израсне с много злоба около нея,но пари в джобчето ще има,не много,но достатъчно,за да не изпада в ситуация на броене на стотинки.

Anais

Брой мнения : 1078
Вот : 17
Join date : 05.03.2010
Age : 42
Местожителство : Sofia

https://www.facebook.com/ina.carina

Върнете се в началото Go down

Джобни пари Empty Re: Джобни пари

Писане  rosica57 Вто Май 04, 2010 7:53 pm

Мога да споделя моя скромен опит с тийнейджър. Синът ми е в 8 клас и всеки ден му
даваме по 6 лева. Миналата година му давахме 5 лв. Разбира се, това е само за училище.
Когато излезе с приятели му се дават още 5 лв. Обикновено се вмества в сумата, но някой път иска допълнително. Животът е доста скъп, както всички знаем, така че не
мисля, че са много парите.

rosica57

Брой мнения : 10
Вот : 0
Join date : 23.04.2010

Върнете се в началото Go down

Джобни пари Empty Re: Джобни пари

Писане  ???? Вто Май 04, 2010 10:43 pm

За малко дете в днешни дни смятам,че е редно родителите да правят закуските вкъщи,наясно съм какви неща си купуват дребосъците,а и в училищните лавки има всевъзможни примамки за зайците,вместо да се наядат те купуват бонбонки.
Така че,моето мнение е сандвич и 2 лв,да се купи някакво сокче или каквото друго им се яде.
За по-голямо дете вече 7-10 лева да може и на кафенце да седне ако му се прииска,други нужди имат каките и батковците Smile (естествено много зависи и от семейния бюджет,някои хора не могат да отделят по 10 лева на ден) Имам позната 12-класничка,която и до ден днешен редовно ходи с 2-3 лева на училище,но човек знае 2 и 200.

????
Гост


Върнете се в началото Go down

Джобни пари Empty Re: Джобни пари

Писане  Anais Сря Май 05, 2010 11:19 am

Аз също съм на мнение,че закуската е хубаво да е от мама,но в джобчето може би едно 10-на лв.ще има.Знам,че тя като мен няма да злоупотребява с джобните си пари.То,както си го научиш,а Крис освен в лице се развива и като мен по характер,ще е добро и много съобразително детенце.

Anais

Брой мнения : 1078
Вот : 17
Join date : 05.03.2010
Age : 42
Местожителство : Sofia

https://www.facebook.com/ina.carina

Върнете се в началото Go down

Джобни пари Empty Re: Джобни пари

Писане  Sladost Сря Май 05, 2010 11:25 am

А Инка ти сериозно ли? Тя ще е на 7 и ще прекарва около 4 часа в училище все пак Laughing

Sladost

Брой мнения : 844
Вот : 27
Join date : 05.03.2010

Върнете се в началото Go down

Джобни пари Empty Re: Джобни пари

Писане  Anais Сря Май 05, 2010 11:52 am

Абе тя да си има.Така ще ми е по-спокойно.Но аз си бърборя,надали ще сме тук тогава,макар че Божа работа.

Anais

Брой мнения : 1078
Вот : 17
Join date : 05.03.2010
Age : 42
Местожителство : Sofia

https://www.facebook.com/ina.carina

Върнете се в началото Go down

Джобни пари Empty Re: Джобни пари

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите