Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Търсене
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Ние във Facebook
Latest topics
» Косопад
Къната за коса - Натурален цвят от природата EmptyСъб Ное 30, 2019 2:41 pm by Coldfox

» ДОБАВИ ЛИНК НА ДЕНЯ
Къната за коса - Натурален цвят от природата EmptyВто Ное 19, 2019 11:18 am by slavko

» Обичате ли мед
Къната за коса - Натурален цвят от природата EmptyЧет Юни 25, 2015 1:19 pm by zara_iv8

» Съществува ли любовта или е просто мит ?
Къната за коса - Натурален цвят от природата EmptyЧет Апр 09, 2015 3:49 pm by svetlanavall

» Нарушена менструация
Къната за коса - Натурален цвят от природата EmptyВто Яну 06, 2015 11:25 pm by freaka15

» Моето кафе
Къната за коса - Натурален цвят от природата EmptyВто Дек 03, 2013 2:54 pm by PuddleOfmudD

» Алкохол
Къната за коса - Натурален цвят от природата EmptyВто Дек 03, 2013 2:53 pm by PuddleOfmudD

» Мъже в кухнята
Къната за коса - Натурален цвят от природата EmptyВто Дек 03, 2013 2:52 pm by PuddleOfmudD

» Здравословно хранене
Къната за коса - Натурален цвят от природата EmptyВто Дек 03, 2013 2:50 pm by PuddleOfmudD

Парфюми и козметика
Къната за коса - Натурален цвят от природата Image-3606730-10450103
Онлайн Бутик
Къната за коса - Натурален цвят от природата Image-3606730-10735145
Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of Women's Forum on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of on your social bookmarking website

Affiliates
free forum


Къната за коса - Натурален цвят от природата

+4
melasa
bu
true
Sepphora
8 posters

Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty Къната за коса - Натурален цвят от природата

Писане  Sepphora Пет Яну 15, 2010 3:03 pm

Къната (Henna) е позната от векове. Тя е натурален оцветител, които се добива от листата и кората на растението Лавзония (Lawsonia inermis), което вирее в тропичните и субтропичните райони на Африка, южните части на Азия и някои северни райони на Австралия. Къната притежава богата палитра от цветове - от червено и оранжево до кафяво и медно. Натуралната къна има добро въздействие върху косата и скалпа, премахва пърхота и укрепва косъма, като му придава здравина и естествен блясък.

Къната (Henna) - Начин на приготвяне. Полезни рецепти.

Къната за коса - Натурален цвят от природата Lawsonia1x
Sepphora
Sepphora
Admin

Брой мнения : 117
Вот : 1
Join date : 15.11.2009

https://sepphora.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty Re: Къната за коса - Натурален цвят от природата

Писане  true Вто Яну 19, 2010 3:26 pm

Това е най-естественото и перфектно средство за хубава коса. Боята съсипва структурата на косъма, защото действа във вътрешността. А къната само обвива косъма и го предпазва от вредните влияния. Ако желанието ни е да постигнем цвят - с боята ефектът е по-траен и по-акцентиран. Но ако желаем косата ни да изглежда жива, буйна, лъскава, естествена и най-вече здрава, то къната ни позволява да постигнем този ефект. Нещо лично и изпробвано във времето - вече 20 години всички ми завиждат за косата, независимо дали е къса или дълга, изглежда поддържана и естествена. Тайната е в къната, използвам индийска. Единственото неудобство за забързаното ни ежедневие е, че трябва маската да е поне 2 часа, а и миризмата на къна е специфична и неприятна. За русите коси не мога да препоръчам къна, защото ефекта винаги е "рижаво". Те ще си ходят с изтощени коси, вечно с балсами, но пък русите по-лесно се пласират в мъжките очи. Very Happy
true
true

Брой мнения : 35
Вот : 1
Join date : 18.11.2009

Върнете се в началото Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty Re: Къната за коса - Натурален цвят от природата

Писане  bu Съб Яну 23, 2010 9:43 am

Някой може ли да ме посъветва откъде мога да си закупя качествена червена къна ?
bu
bu

Брой мнения : 195
Вот : 15
Join date : 17.11.2009

Върнете се в началото Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty Re: Къната за коса - Натурален цвят от природата

Писане  melasa Съб Яну 23, 2010 11:26 am

Предполагам,че нещо по-качествено в смисъл истинско,а не химия ще се предлага в арабски дрогерии и въобще в магазинчета за екзотични стоки...
melasa
melasa

Брой мнения : 81
Вот : 5
Join date : 18.11.2009
Age : 48
Местожителство : В сърцето на един мъж....

Върнете се в началото Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty Re: Къната за коса - Натурален цвят от природата

Писане  He3acnuBka Съб Фев 06, 2010 12:51 pm

Преди години съм си купувала точно от такъв магазин къна на грамаж. И бях много доволна от качеството й.
He3acnuBka
He3acnuBka
Admin

Брой мнения : 215
Вот : 16
Join date : 15.11.2009

http://belladonna-sepphoras.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty Re: Къната за коса - Натурален цвят от природата

Писане  nimble Нед Фев 07, 2010 8:08 pm

С риск да прозвучи като реклама - ползвам къна Афродита цвят бургунди от доста време. Мисля, че е доста добра. Smile
nimble
nimble

Брой мнения : 18
Вот : 2
Join date : 27.12.2009
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty Re: Къната за коса - Натурален цвят от природата

Писане  He3acnuBka Сря Фев 10, 2010 5:09 pm

Трябва да я пробвам. Отдавна не съм си къносвала косата, но може би е време да започна отново. Very Happy
He3acnuBka
He3acnuBka
Admin

Брой мнения : 215
Вот : 16
Join date : 15.11.2009

http://belladonna-sepphoras.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty Re: Къната за коса - Натурален цвят от природата

Писане  melasa Сря Фев 10, 2010 9:30 pm

Много е хубава къната"Афродита",аз съм я пробвала,само нещо варенето ми идваше в повечко и за това предпочитам индийската къна-бургунди,без варене....
melasa
melasa

Брой мнения : 81
Вот : 5
Join date : 18.11.2009
Age : 48
Местожителство : В сърцето на един мъж....

Върнете се в началото Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty Re: Къната за коса - Натурален цвят от природата

Писане  nimble Чет Фев 11, 2010 8:33 pm

Не е проблем варенето. Правя я на водня баня. Smile така избягвам прихващането пък и стоенето над нея. Също малко по бабешки прибавам оцет. По възможност домашен ябълков. Smile Преди време опитах една индийска къна, но не се справих с нея. Омазах цялата къща. Very Happy Razz

Ако някой се интересува мога да ви разкажа как правя оцета.
nimble
nimble

Брой мнения : 18
Вот : 2
Join date : 27.12.2009
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty Re: Къната за коса - Натурален цвят от природата

Писане  Sepphora Пон Фев 15, 2010 10:55 am

Това ще е полезна информация. Сподели Very Happy
Sepphora
Sepphora
Admin

Брой мнения : 117
Вот : 1
Join date : 15.11.2009

https://sepphora.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty Re: Къната за коса - Натурален цвят от природата

Писане  nimble Пон Фев 15, 2010 11:24 am

Лесно е , но изисква малко търпение. От години не съм си купувала оцет от магазина. Знам че е всъщност разредена оцетна киселина и никак не е полезен.


Ябълков оцет.
Ябълките се измиват и се почистват от гнилите и наранени участци. Нарязват се на тънки парченца и се заливат с вода. Водата трябва да ги покрива. Не бива да има явълки над водата защото загниват. Оставя се около седмица, да прекипят. След това ябълките се отстраняват и се прецежда, по желание. В течността се добавя около една, една и половина с.л. захар на един литър. . И тук е сложния момент. Поставя се парченце оцетна гъба. Smile Оставя се да престои най-малко един месец. Колкото повече стои толкова по-хубав става. Може да стои с години, но първоначално докато се окиселява трябва да диша, т.е. да не е плътно затворен съда. Обикновена бутилка с марличка отгоре примерно. Оцетната гъба след като си е свършила работата се съхранява в стъклен буркан покрита с оцет и още мъничко захар. Може да е плътно затворена. Няма опасност да се развали или нещо подобно. Smile
nimble
nimble

Брой мнения : 18
Вот : 2
Join date : 27.12.2009
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty Re: Къната за коса - Натурален цвят от природата

Писане  He3acnuBka Съб Фев 20, 2010 9:14 am

Това наистина беше полезно. Трябва да го сложиш и в кулинарната тема Very Happy Exclamation Exclamation Exclamation
He3acnuBka
He3acnuBka
Admin

Брой мнения : 215
Вот : 16
Join date : 15.11.2009

http://belladonna-sepphoras.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty Re: Къната за коса - Натурален цвят от природата

Писане  nimble Съб Фев 20, 2010 1:04 pm

Ако админите решат, нека го преместят. Smile
nimble
nimble

Брой мнения : 18
Вот : 2
Join date : 27.12.2009
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty индийска къна

Писане  Vesel4e Сря Мар 10, 2010 10:57 am

От две години използвам индийска къна и съм очарована от резултата, като се има предвид до какво състояние бях докарала косата си. Малко си отнема време, но резултата е страхотен. Разтварям я обикновено в ракия или вода, след това бадемово масло, а вместо оцет /за да не ми мирише после/ изцеждам лимонов сок. Тази Афродита която споменавате не ме хваща нещо, а за къната на Арома да не говорим пък въобще. може и косата ми да си е виновна нещо.

Vesel4e

Брой мнения : 2
Вот : 0
Join date : 10.03.2010

Върнете се в началото Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty Re: Къната за коса - Натурален цвят от природата

Писане  godsmack321 Сря Сеп 29, 2010 12:17 am

Къде се намират горе-долу тези магазини и за колко време се маха индийската къна?
Четох доста днес в нета и мисля, че ще е най-добре индийска да си взема.

godsmack321

Брой мнения : 1
Вот : 0
Join date : 29.09.2010

Върнете се в началото Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty Re: Къната за коса - Натурален цвят от природата

Писане  Vesel4e Сря Сеп 29, 2010 8:30 am

тази, която аз ползвам е Хена, в едни малки пакетчета и си ги купувам от една дрогерия, но ги има и в магазините за козметика. около 1 лев е пакетчето. Косата ми не е дълга, но едно пакетче не ми стига. Сигурна съм обаче, че има оцветители /изкуствени/, но въпреки това се избягва горенето с окислителя. За махането - знам, че трябва да се подстригва косата, иначе не се махало, тъй като къната образува някакъв филм около косъма. А ако не искаш да ти е много интензивен цветът, слагай и кисело мляко вътре. Още след първите едно-две къносвания косата ми видимо се промени.

Vesel4e

Брой мнения : 2
Вот : 0
Join date : 10.03.2010

Върнете се в началото Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty Re: Къната за коса - Натурален цвят от природата

Писане  Sepphora Сря Сеп 29, 2010 3:23 pm

Мисля, че е подходящо за темата. Пуснахме статията на стената ни във Facebook, но там не се получи диалог и обсъждане. Ако някой се включи тук, ще бъде полезно за всички Very Happy

cherry Натурални оцветители за коса cherry


Къната за коса - Натурален цвят от природата %D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D0%B0%D0%B0%D0%B0
Sepphora
Sepphora
Admin

Брой мнения : 117
Вот : 1
Join date : 15.11.2009

https://sepphora.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Къната за коса - Натурален цвят от природата Empty Re: Къната за коса - Натурален цвят от природата

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите